To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

604 652 642

E-shop

Košík

Dřevo nebo dřevoplast na terasu?

Terasa Bangkirai

Vybíráte terasu a chcete vědět, jaký je rozdíl mezi dřevěnou terasou a WPC terasou? Podíváme se na to v následujícím článku.

Základní otázka při výběru materiálu na terasu zní: dřevo či dřevoplast?

Dřevo   

Dřevěná terasa Bangkirai

Dřevo je nenahraditelný materiál s krásným vzhledem a nelze nahradit přírodní pocit z materiálu. Postupem času a klimatu se bude měnit jeho vzhled. Je potřeba se smířit s přirozeným šednutím a tvorbou jemných prasklin.

 

 

 

Dřevo plast

Dřevo plastové terasy jak se dnes všeobecně nazývají Woodplastic terasy jsou bezúdržbové. Běžná údržba se provádí vysokotlakým čistícím  přístrojem a vodou. Jsou odolné proti dřevokaznému hmyzu, houbám a hnilobě.terasa-emo-palisandr-13

Nevyžadují broušení nebo olejování, ale vždy je potřeba zvážit kvalitu nabízených materiálů.

Pokud se rozhodnete pro dřevo plastové terasy, doporučujeme Vám zvolit plný profil prken a né duté kopie. Pozor také na nekvalitní dovozce materiálů od asijských výrobců. Tyto terasy lze pořídit za nižší cenu, ale bohužel na úkor kvality materiálu.

Naše WPC dřevo plastové terasy Woodplastic® pocházejí z USA, kde se vyrábí již 25 let.  Díky tomu se jedná o materiál prověřený řadou let a ve všech možných klimatických podmínkách.

Terasy WPC montujeme na podkladní hranoly, které jsou ze stejného dřevo plastového materiálu jako jsou desky na terasu.

Jaké jsou rozdíly v dřevěných terasách?

Venkovní dřevěné terasy používané pro obklad bazénu nebo jako plochu terasy lze rozdělit na dřeviny exotické a dřeviny evropské. V rozdílech tropických dřevin se běžný zákazník dokáže těžce orientovat. Na venkovní dřevěné terasy se nejčastěji používá dřevina Bangkirai. Tato exotická terasa je mezi lidmi nejznámější. Díky velkému výběru dřevěných teras, byl tento materiál již překonán a začali se dovážet kvalitnější materiály na terasy.

Mezi nejkvalitnější materiál se řadí dřevina Ipe nebo Merbau.

Dřevěná terasa Merbau Terasa z Merbau má vysokou odolnost proti kroucení, štěpení a sesychání dřeva.Venkovní terasy Merbau patří k nejkvalitnějším na trhu a nabízí nejlepší mechanické vlastnosti pro venkovní terasy. Stejně tak je Merbau nejideálnější pro použití v interiéru na interiérové podlahy pro jeho stabilitu.

 

 

 

 

Další nejideálnější dřevina na terasu je materiál Ipe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dřevina Ipe je často označována jako železné dřevo. Tato dřevina nabízí vysokou odolnost a extrémní tvrdost, je odolné proti hmyzu, termitům, plísním, hnilobě a mnoha druhům kyselin.

Ipe je rovněž obtížně zápalné.

 

 

 

 

 

Další vhodný materiál na terasu je dřevina Garapa.Dřevěná terasa Garapa

Dřevo Garapa má krásnou medovou barvu. Vlastnosti tohoto materiálu jsou méně stabilní než Merbau nebo Ipe, ale tento materiál se svou kvalitou řadí hned za těmito kvalitními dřevinami.

 

Jedná se o třetí nejprodávanější materiál pro pokládku teras. Jeho vlastnosti jsou mnohokrát lepší než dřevina Bangkirai a Massaranduba

Poptávka terasy u Woodparket

Komentáře nelze přidávat.

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby