To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

222 531 022

Velkoobchod

montáž WPC terasy na kovovou konstrukci

konstrukce pod terasu

Montáž wpc terasy na kovovou konstrukci k dřevostavbě

 

 

 

 

Pokud potřebujete jako zde provést montáž terasy výše jak 40 cm nad zemí nebo máte dřevostabu, je lepší udělat jako základ pod terasu kovovou konstrukci. Určitě doporučujeme z důvodu životnosti provést konstrukci s žárovým pozinkováním.

Konstrukce musí být dimenzována na vše, co chcete na terase mít.

Příčky pod hranoly doporučujeme mít ve stejném směru jako bude budoucí směr terasových prken. Máte pak možnost si dát podkladní hranoly na konstrukci jak potřebujete. Plno lidí uvažuje, že bude nerez spony dodávané k terase montovat přímo na konstrukci. Je potřeba si uvědomit, že terasová prkna jsou kotvena každých 14 cm a osově 40 cm. Na terasu 20 m2 je to zhruba 400 klipů a to znamená 400 dir pro do pozink konstrukce.

Proto doporučuji počítat i s podkladním hranolem z WPC materiálu pod prkna, protože montáž je pak mnohem jednodušší a nedochází k rozvrtání kovové konstrukce.

U dřevostavby se jedná o nejlepší podklad. Celková cena za konstrukci je určitě vyšší než podklad ze štěrku, ale je potřeba si uvědomit, že v budoucnu nebude docházet k vznikání vlhkosti u domu a tvoření plísní. Dřevoplastové terasy mají dlouhou životnost a tak musí být udělané i podloží pod terasou.

Plno lidí napadne udělat si pod WPC terasy dřevěnou konstrukci, zde pak celá realizace postrádá logiku. Položíme bezúdržbovou dřevoplastovou terasu na dřevěný hranol, který i když bude impregnovaný za 6 let shnije? Je potřeba si uvědomit, že i když je ve vzduchu a životnost tohoto hranolu je delší, po každém dešti zůstane přímo pod prknem vlhkost, která ničí dřevo.

Někdo může namítnout, že v USA se takto dělají všechny terasy, ale je potřeba si uvědomit, že se jedná o jinou mentalitu lidí a terasa je pro ně běžná spotřební věc a počítají s další rekonstrukcí za 5 let. I takto staré terasy je možné si na youtube prohlédnout jak se opravují, protože jsou úplně shnilé.

Vždy se nejdříve poraďte s dodavatelem terasy, protože již několikrát se nám stalo, že zámečník udělal konstrukci, která byla stejně nepoužitelná. Většinou se jedná o velkou vzdálenost mezi nosiči.

Ukázka realizací

  wpc prkna z dřevoplastu

Poptávka terasy

 

Komentáře nelze přidávat.

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby