To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

222 531 022

Velkoobchod

Stavba WPC (dřevoplastové) terasy

Terasy vám nejenom prodáme a dodáme, ale také namontujeme. Pokud se však rozhodnete pro montáž vlastními silami, pak se prosím řiďte následujícími radami a postupem.

Tyto informace jsou platné pro montáž  dřevoplastové WPC terasy. Jako příklad uvádíme obecný postup platný pro montáž terasových prken Woodplastic.

POZOR: Při stavbě terasy se vždy řiďte platným manuálem od výrobce Woodplastic..

1/ Přípravné práce před instalací terasy

Základem stavby každé terasy je příprava kvalitního podloží. WPC terasy je možné postavit na některý z následujících podkladů:

Podklad musí být stabilní, aby se vám terasa v budoucnu nepropadla. Protože na terasová prkna Silva poskytujeme záruku 25 let a jejich životnost je dokonce 45 let, je nutné dát si s podkladem záležet, protože jej připravujete na celá desetiletí. V budoucnu se tak vyhnete komplikacím a nic vám nebude bránit v dlouhodobém užívání terasy.

Pod každá terasová prkna patří hranoly o rozměru 5 x 5 cm. Ty se vyrábí ze stejného materiálu jako horní desky terasy. Rozhodně nedoporučujeme používat na plochy teras jiný materiál, například dřevěné hranoly.

2/ Příprava podkladu terasy

Postup přípravy podkladu terasy:

  1. Vymezte prostor terasy a ohraničte jej zámkovým obrubníkem.
  2. Vnitřní prostor vysypte hrubým štěrkem.
  3. Podklad zhutněte.
  4. Podklad pod budoucími nosiči terasy vysypte jemným štěrkem a srovnejte jej do roviny.

Podklad terasy

3/ Montáž nosičů terasy

Začněte s montáží nosičů terasy, protože terasová WPC prkna nesmíte položit přímo na podklad terasy. Patří na nosiče terasy s rozměry 5 x 5 cm.

Základní pokyny pro montáž nosičů:

Při nerovnosti podkladu použijte pevné podložky. Tyto podložky rozložte na délku nosičů po maximální vzdálenosti 30 cm.

4/ Pokládka prken terasy

Prkna terasy montujte pomocí nerezových klipů na připravené nosiče terasy. Mezi každým prknem zůstává díky těmto nerezovým klipům 4mm mezera. Po celé ploše terasy tak budete mít pravidelné spáry.

Pokládka terasy

5/ Ukončení terasy

Ukončení terasy provedete zaříznutím všech prken v jedné linii a následné sem namontujete ukončovací lišty. Ukončovací lišty je možné tvarovat po nahřátí.

Ukončení terasy

Poptávka nové terasy

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby