To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

222 531 022

Velkoobchod

Výhody a nevýhody WPC teras

Originální terasy Woodplastic: klady a zápory

+ Celková úspora nákladů

Pokud zvolíme správnou volbu materiálu a zkušenou firmu provádějící montáž terasy, můžeme počítat s životností WPC terasy přes 40 let. Na rozdíl od exotických teras nedochází ke kroucení nebo třískování teras. Dřevo/plastové terasy není potřeba natírat ani impregnovat a tím dochází k dlouhodobé úspoře peněz. Rozdíl v ceně při použití WPC dřevo/plastových teras a dřevěných teras je znatelný již po třech letech.

+ Dlouhá životnost materiálu

WPC terasa má vynikající vlastnosti, které eliminují neduhy dřeva. Proto mohou kvalitní výrobci u dřevo/plastových materiálů garantovat záruku v délce 20-25 let.

Vaše terasa bude moci vzdorovat povětrnostním vlivům a dřevokaznému hmyzu. Terasy jsou odolné i vůči slané vodě a chloru. Díky těmto vlastnostem jsou vhodné i na podlahy k bazénům.

+ Úspora Vašeho času a starostí

Díky vlastnostem WPC teras není potřeba každoroční údržba olejováním, lakováním nebo impregnováním.

Vaši terasu stačí očistit proudem vody od machanického zašpinění jako je bahno nebo kamínky z Vaší zahrady.

+ Krásný vizuální efekt

Výrobky z WPC nepodléhají změně barvy při požití chloru nebo soli. Díky tomu jsou ideální pro použití jako podlaha k bazénu.

U teras dochází v průběhu několika let k mírnému zkreslení barvy. Jedná se však o změnu odstínu řádově v 2%.

K již hotovým podlahám je možné doplnit materiál ve stejné barvě i za několik let.

+ Protiskluzový povrch bez třísek

Na WPC podlahách můžete chodit na boso bez obav poranění od třísek nebo štěpů na rozdíl od dřevěných teras.

Každé prkno na terasy je broušeno již při výrobě a opatřeno protiskluznou plochou. Díky tomu je možné používat terasy u bazénu i domu po dešti nebo tam kde je počítáno s výskytem vody.

+ Zdravotně nezávadný materiál

Pokud se jedná o materiál vyrobený v EU, můžete se spolehnout na nezávadnost materiálu. Tato vlastnost je velice důležitá vhledem k neustálému kontaktu materiálu s lidskou pokožkou.

– Vyšší pořizovací cena

U prken Woodplastic je vyšší pořizovací cena oproti prknům dovážených z Číny. Příčinou je použití kvalitních pojiv u kterých je vyšší životnost a zdravotní nezávadnost.

Nekvalitní kopie WPC  teras

+ Prvotní náklady na pořízení terasy

Při koupi terasy se může zdát, že jsme ušetřili prvotní náklady. Časem a to i během prvního roku se může začít terasa bortit jako zde. Bohužel cena je i u těchto materiálů značné vodítko kvality. Kde jinde může výrobce ušetřit než na materiálu.

– Riziko popraskání u dutých materiálů

Většinou se jedná o materiál, který má menší zatížitelnost (např. sníh) a při pohledu z boku je dutý. Tento materiál je vždy nutné spádovat po směru prken. Bohužel i při spádování materiálu dochází ke konzistenci vlhkosti v materiálu a tím jeho postupnému plesnivění v dutinách. Výrobci dodávající duté profily většinou dodávají i duté podkladní hranoly. Pozor hranoly je také nutné spádovat.

– Nekvalitní složky materiálu

Již při pohledu na materiál je vidět hrubá struktura nebo naopak vosková. V prvním případě se jedná o větší množství dřevních štěpků (nejčastěji bambus), kterými je ušetřeno na potřebných pojivech. V druhém případě se jedná o levné PVC přidané do směsi dřevních mouček. U PVC složek dochází ke kroucení materiálu na sluníčku nebo při změnách venkovní teploty.

Poptávka terasy

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby