To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

604 652 642

E-shop

Košík

Vinylové podlahy

Vyberte si svou vinylovou podlahu

Vinylové podlahy jsou moderním typem podlah s řadou výhod oproti klasickému PVC  v rolích. Vyrábějí se v ohromném množství vzorů a jsou téměř bezúdržbové.

Položení vinylové podlahy

Vinylová podlaha se pokládá lepením po dílech. Případně se využívají dílce se zámkovým systémem, který je určen  pro plovoucí pokládku. Ty mají buď celovinylovou konstrukci, nebo třívrstvou konstrukci tvořenou základní deskou z HDF, vinylovým nášlapem a korkovým podkladem.

Nejvyšší kategorií vinylových podlah jsou celovinylové dílce bez lepení a bez zámků. Mají robustní konstrukci a vysokou stabilitu. Navíc díky speciální 3D technologii získává podlaha dokonalý prostorový vzhled dřeva, vlnitého plechu, štípaného kamene, keramické dlažby nebo podobných materiálů, což je velice efektní.

Vinyl se pokládá na podkladovou vrstvu ve formě mřížky ze skelného vlákna. O plovoucího typu pokládky je podlaha ihned připravená k použití.

Vinylové podlahy obecně vyžadují odborný typ pokládky za použití správného lepidla. Jinak riskujete, že se podlahovina srazí, mezi díly vzniknou mezery a do nich se pak bude usazovat nečistota.

Vlastnosti vinylu

Na rozdíl od klasických PVC podlah v rolích je vinyl odolnější proti mechanickému poškození. Pokud vám na podlahu něco upadne, nevadí, vinyl už něco vydrží. A když už některý z dílů poškodíte, není nic jednoduššího, než jej vyměnit.

Údržba vinylové podlahy je jednou z výhod vinylu. Na vinylu nezůstane ani skvrny od vína a nevadí mu vlhkost, ani voda jako taková.

Vinyl je teplá podlahová krytina – skvěle udržuje teplo. Tepelný odpor je podle typu materiálu 2x až 4x menší než u laminátových podlah.

Vinyl je také tichý. Takže se bude hodit všude tam, kde běhají malé děti.

A pokud plánujete nebo máte podlahové topení, pak je vinylová podlaha tou správnou volbou.

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby