To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

604 652 642

E-shop

_

Podlahy

Vyberte si podlahu přesně pro vás. Bude to plovoucí laminátová podlaha, masivní dřevěná, nebo třeba vinylová?

Dřevěné podlahy

Toužíte po podlaze z přírodního materiálu? Co může být lepší než masivní dřevo.

Výhody Nevýhody
Dřevo se hodí do každého interiéru, působí příjemným, přírodním dojmem. Její pokládka je časově náročnější a pracnější, povrchová úprava se navíc provádí až po jejím položení. Pokládku dřevěné podlahy je třeba svěřit odborníkům.
Dřevěná podlaha je teplejší než jiné druhy podlah. V případě změn teploty a vlhkosti v místnosti je třeba počítat s možným vznikem spár.
Díky přírodnímu materiálu je každý z podlah originálem. Tento typ podlahy se nehodí do vlhkého prostředí, a do prostředí s výkyvy teploty a vlhkosti (například do koupelny nebo kuchyně).
Výdrž dřevěná podlahy téměř nezná mezí, vydrží celá desetiletí  a umožňuje i svou renovaci. Dřevěná podlaha není vhodná (až na výjimky) pro podlahové topení.
Podlahu můžete barevně tónovat pomocí barevných olejů. Povrch dřevěné podlahy je relativně tvrdý a podlaha může vrzat, a povrch se náročněji udržuje.

Kvůli velké spotřebě ušlechtilého dřeva a jeho choulostivosti na podmínky prostředí se vývoj v této oblasti nyní zaměřuje na vícevrstvé dřevěné podlahy.

» Více o dřevěných podlahách

» Více o exotických dřevěných podlahách

» Více o dřevěných plovoucích podlahách

Vinylové podlahy

Vinyl je moderním materiálem pro vaši podlahu, a to zvláště v místech vyžadujících minimální hlučnost. Designové vinylové podlahy navíc nabízejí velké množství vzorů. Stačí si jen vybrat. Jaké další vlastností mají vinylové podlahy?

Výhody Nevýhody
Na výběr máte z velkého množství vzorů. Designové vinylové podlahy nejsou z přírodního materiálu.
Vinylové podlahy jsou pružné a tiché na došlap a dobře izolují. V případě lepených dílů je nutná odborná pokládka se správným lepidlem. V opačném případě riskujete vznik mezer,ve kterých se usazuje nečistota.
Jsou hygienické a snadno se udržují. Nevadí jim vlhkost, ani voda jako taková. Nejlevnější varianty mají tloušťku pouhé 2 mm a lepí se. Tyto podlahy se však hůře opravují, protože poškozené místo nelze vyměnit.
Jen tak jim neuškodíte, když na podlahu upustíte nějaký předmět. V případ opravy vyměníte jen poškozený díl. Levné varianty podlah vyžadují dražší podklad.
Vinylové podlahy jsou jako dělané pro podlahové topení. Třívrstvé konstrukce jsou choulostivé na vlhkost.
V případě plovoucího typu rychlá a čistá montáž na připravený povrch.

» Více o vinylových podlahách

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby