To nejlepší ze dřeva a dřevo-plastu

604 652 642

E-shop

Košík

Podlahy

Vyberte si podlahu přesně pro vás. Bude to plovoucí laminátová podlaha, masivní dřevěná, nebo třeba vinylová podlaha?

Dřevěné plovoucí třívrstvé podlahy

Toužíte po podlaze z přírodního materiálu? Co může být lepší než masivní dřevo.

Výhody dřevěných podlah Nevýhody dřevěných podlah
Dřevo se hodí do každého interiéru, působí příjemným, přírodním dojmem. Její pokládka je časově náročnější a pracnější, povrchová úprava se navíc provádí až po jejím položení. Pokládku dřevěné podlahy je třeba svěřit odborníkům.
Dřevěná podlaha je teplejší než jiné druhy podlah. V případě změn teploty a vlhkosti v místnosti je třeba počítat s možným vznikem spár.
Díky přírodnímu materiálu je každý z podlah originálem. Tento typ podlahy se nehodí do vlhkého prostředí, a do prostředí s výkyvy teploty a vlhkosti (například do koupelny nebo kuchyně).
Výdrž dřevěná podlahy téměř nezná mezí, vydrží celá desetiletí  a umožňuje i svou renovaci. Dřevěná podlaha není vhodná (až na výjimky) pro podlahové topení.
Podlahu můžete barevně tónovat pomocí barevných olejů. Povrch dřevěné podlahy je relativně tvrdý a podlaha může vrzat, a povrch se náročněji udržuje.

Kvůli velké spotřebě ušlechtilého dřeva a jeho choulostivosti na podmínky prostředí se vývoj v této oblasti nyní zaměřuje na vícevrstvé dřevěné podlahy.

» Více o vinylových podlahách

»Více o plovoucích laminátových podlahách

» Více o dřevěných plovoucích podlahách

Vinylové podlahy

Vinyl je moderním materiálem pro vaši podlahu, a to zvláště v místech vyžadujících minimální hlučnost. Designové vinylové podlahy navíc nabízejí velké množství vzorů. Stačí si jen vybrat. Jaké další vlastností mají vinylové podlahy?

Výhody vinylové podlahy Nevýhody vinylové podlahy
Na výběr máte z velkého množství vzorů. Designové vinylové podlahy nejsou z přírodního materiálu.
Vinylové podlahy jsou pružné a tiché na došlap a dobře izolují. V případě lepených dílů je nutná odborná pokládka se správným lepidlem. V opačném případě riskujete vznik mezer,ve kterých se usazuje nečistota.
Jsou hygienické a snadno se udržují. Nevadí jim vlhkost, ani voda jako taková.
Jen tak jim neuškodíte, když na podlahu upustíte nějaký předmět. V případ opravy vyměníte jen poškozený díl. Levné varianty podlah vyžadují dražší podklad.
Vinylové podlahy jsou jako dělané pro podlahové topení.
V případě plovoucího typu rychlá a čistá montáž na připravený povrch.

» Více o vinylových podlahách lepených

 

» Více o vinylových podlahách plovoucích

© Woodparket.cz • všechna práva vyhrazena
Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby